Sari la conținut
Bugetul IT al unei firme mici în 2026: prețuri orientative și unde se pierd banii
Tech

Bugetul IT al unei firme mici în 2026: prețuri orientative și unde se pierd banii

Într-o firmă mică, tehnologia nu mai este o cheltuială ocazională. Nu se mai cumpără un calculator o dată la trei ani și un program de facturare o dată la cinci: se plătesc lunar între zece și treizeci de linii separate — e-mail pe domeniu propriu, stocare, facturare cu e-Factura, securitate, găzduire, semnătură electronică. Sumele individuale sunt mici, de aceea trec ușor, iar totalul nu se adună niciodată în același loc: o parte intră pe cardul administratorului, o parte pe contul firmei, restul în factura de telecom. Mai jos, cifrele puse cap la cap: cât costă orientativ fiecare categorie în 2026, cum arată bugetul unei firme de una, trei sau zece persoane și unde se scurg banii.

Prețuri orientative în 2026, pe categorii

Sumele de mai jos sunt orientative pentru piața din România în septembrie 2026, la un curs de aproximativ 5,1 lei/euro. Furnizorii externi listează de regulă prețuri fără TVA la contractele B2B; la achizițiile pe persoană fizică se adaugă cota standard, care în România este 21%.

  • Suită de birou în cloud, cu e-mail pe domeniu propriu, documente și 1–2 TB stocare: 6–14 euro/utilizator/lună, adică 30–72 de lei.
  • Program de facturare în cloud, cu trimitere automată în e-Factura: variante limitate gratuite, 25–90 de lei/lună pentru un utilizator, 120–250 de lei/lună pentru pachetele cu gestiune.
  • Semnătură electronică calificată, necesară în relația cu SPV: 150–350 de lei/an, plus 150–250 de lei o singură dată pentru dispozitivul criptografic, acolo unde nu se folosește varianta în cloud.
  • Domeniu .ro: 55–90 de lei/an. Găzduire partajată: 15–45 de lei/lună. Server virtual pentru un magazin online cu trafic real: 70–250 de lei/lună.
  • Securitate administrată central pentru stațiile de lucru: 90–250 de lei/an/dispozitiv.
  • Copii de siguranță în cloud, cu istoric de versiuni: 25–70 de lei/lună pentru circa 1 TB.
  • Asistenți bazați pe inteligență artificială: 90–160 de lei/lună la planurile individuale, 25–35 de euro/utilizator/lună la cele pentru echipe.
  • Internet de business pe fibră: 40–120 de lei/lună; abonament mobil cu date: 25–60 de lei/linie.
  • Laptop pentru sarcini de birou și contabilitate: 3.000–6.500 de lei, adică 60–135 de lei/lună amortizat pe patru ani.
  • Mentenanță IT externalizată: 25–60 de lei/lună/dispozitiv la contractele forfetare sau 150–300 de lei/oră la intervențiile punctuale.

Trei bugete-model: de la PFA la echipă de zece

Pentru un PFA sau un freelancer care lucrează singur, bugetul operațional realist este de 200–400 de lei pe lună, la care se adaugă 100–150 de lei amortizarea echipamentelor. Anual, între 3.600 și 6.600 de lei: o suită de birou, un program de facturare, semnătura electronică, o soluție de securitate, una de backup și abonamentul de internet.

O firmă cu trei persoane ajunge la 700–1.400 de lei pe lună, adică 8.400–16.800 de lei pe an. Diferența nu vine doar din numărul de licențe, ci din liniile noi: un site cu găzduire dedicată, un instrument de colaborare, semnarea electronică a contractelor.

La zece angajați, intervalul se mută la 2.500–5.000 de lei pe lună, respectiv 30.000–60.000 de lei pe an, plus reînnoirea a două-trei laptopuri anual. Un indicator practic pentru firmele de servicii este costul lunar per angajat: sub 150 de lei înseamnă, de regulă, că oamenii lucrează pe conturi și dispozitive personale, cu riscurile de rigoare; peste 600 de lei înseamnă aproape întotdeauna că există funcții plătite de două ori.

Costurile care nu apar în ofertă

Prețul afișat pe pagina furnizorului este doar prima linie. Migrarea datelor dintr-un program de facturare în altul costă între 500 și 3.000 de lei, dacă vrei istoricul complet, nu doar soldurile. Instruirea nu se facturează, dar se plătește: patru ore de persoană, la o valoare orară internă de 60–100 de lei, înseamnă 240–400 de lei de angajat. Integrarea cu programul de contabilitate adaugă 300–1.500 de lei. Mai există și costul de ieșire: unele platforme exportă datele doar în formate proprietare sau limitează exportul la ultimele luni, ceea ce transformă o migrare de rutină într-un proiect de câteva mii de lei.

Există și o linie fiscală pe care multe microîntreprinderi o descoperă târziu. Firmele neplătitoare de TVA care cumpără servicii de la furnizori din alte state ale Uniunii Europene — abonamente software, găzduire, publicitate online — trebuie să se înregistreze în scopuri de TVA pentru aceste operațiuni, să depună decontul special și să plătească taxa la cota standard. Practic, un abonament de 100 de euro pe lună costă 121 de euro, iar diferența nu se deduce. O discuție cu propriul contabil înainte de primul abonament european costă mai puțin decât regularizarea ulterioară.

Unde se pierd banii: șapte scurgeri frecvente

  • Licențe plătite pentru oameni care au plecat. La firmele cu fluctuație de personal, 10–20% din locurile plătite nu au utilizator activ. Trei licențe uitate, la 12 euro pe lună, înseamnă peste 2.200 de lei pe an.
  • Plata lunară în loc de plata anuală. Diferența este, la majoritatea furnizorilor, de 10–20%. Pentru un buget de 1.000 de lei pe lună, comoditatea costă 1.200–2.400 de lei anual.
  • Promoția din primul an. Multe servicii se vând cu 40–70% reducere în primele 12 luni, apoi se reînnoiesc automat la preț de listă. Fără un calendar de reînnoiri, dublarea trece neobservată luni în șir.
  • Funcții plătite de două ori: stocarea inclusă în suita de birou, plus un serviciu separat de sincronizare, plus un backup care copiază aceleași fișiere — trei facturi pentru o singură nevoie.
  • Plăți de pe cardul personal. Comisionul de conversie de 1,5–3% și cursul mai puțin favorabil urcă factura anuală cu câteva sute de lei, iar documentul emis pe persoană fizică nu poate fi trecut pe firmă.
  • Licențe „pe viață” cumpărate ieftin de la persoane fizice. Cheile de volum sau OEM revândute pe grupuri și site-uri de anunțuri se dezactivează la prima verificare, iar banii nu se mai recuperează; precauțiile sunt aceleași ca la orice tranzacție între particulari, iar un rezumat util găsiți în materialul despre cum eviți escrocheriile la vânzările online între persoane.
  • Servicii gratuite plătite ca și cum ar fi scumpe. Certificatul SSL de validare a domeniului se emite gratuit și se reînnoiește automat la aproape orice găzduire serioasă, însă sunt firme care plătesc 300–600 de lei pe an pentru el.

Hardware: prețul de raft nu este costul

Un laptop de 4.500 de lei ținut patru ani costă, pe hârtie, 94 de lei pe lună. În realitate se adaugă înlocuirea bateriei după doi-trei ani (250–500 de lei), eventual un SSD mai mare (300–500 de lei plus 100–150 de lei manoperă) și o stație de andocare cu monitor (600–1.500 de lei). Costul lunar real ajunge la 130–160 de lei.

Garanția extinsă costă 350–900 de lei și se justifică doar când include intervenție la sediu în ziua următoare, pentru mașinile fără de care activitatea se oprește. Pentru restul parcului, un laptop de rezervă refurbished din segmentul business, la 1.300–2.600 de lei, acoperă același risc; la produsele second-hand vândute de comercianți, garanția legală de conformitate nu poate coborî sub 12 luni, spre deosebire de achiziția de la un particular.

Merită calculat și costul unei zile de nefuncționare: pentru o echipă de trei oameni cu o valoare facturabilă de 150 de lei pe oră, o zi pierdută înseamnă circa 3.600 de lei. Lângă această cifră, un backup de 40 de lei pe lună nu mai este o cheltuială opțională, ci cea mai ieftină asigurare din buget.

Un buget care rezistă un an

Ținerea costurilor sub control nu presupune instrumente scumpe, ci cinci decizii administrative. Prima: inventarul se face din extrasele de cont pe ultimele 12 luni, nu din memorie — se filtrează plățile recurente către furnizorii de servicii digitale și se adaugă cele făcute de pe cardurile personale ale asociaților. Exercițiul durează două-trei ore și scoate la iveală, de regulă, cu 20–30% mai multe abonamente decât estimările administratorului.

A doua: fiecare abonament primește un proprietar, o persoană care răspunde de el și semnalează când nu mai este folosit. A treia: toate reînnoirile intră într-un calendar comun, cu alertă la 30 de zile înainte, pentru că renegocierea se face doar înainte de debitare. A patra ține de praguri: orice serviciu care depășește 100 de lei pe lună se reevaluează anual, cu cel puțin o ofertă alternativă cerută. A cincea: plățile trec pe un singur card de firmă, cu o singură adresă de facturare, ceea ce rezolvă dintr-un foc și deductibilitatea, și abonamentele invizibile. Peste toate, o rezervă de 10–15% din bugetul anual pentru incidente.

Un buget IT bine făcut nu este cel mai mic, ci acela în care fiecare linie are un nume, un proprietar și o dată de reînnoire. Firmele care fac exercițiul complet taie de obicei 15–25% din cheltuiala curentă în primele trei luni, fără să renunțe la vreo funcție necesară, iar banii recuperați acoperă exact lucrurile amânate ani la rând: un backup serios, un laptop de rezervă și o oră de consultanță înainte de următoarea achiziție.